Poštovani i dragi članovi i članice Badminton saveza u Hrvatskoj,
Želio bih prije svega svima zaželjeti puno zdravlja u ovom vremenu u kojem se trenutno nalazimo, a posebno onima koji su bili osobno suočeni s korona virusom i potresom u Zagrebu.
Obzirom na ovu situaciju sa nevidljivim i nepredvidljivim neprijateljem koji nas je sve prikovao za mjesta prebivališta, želim da ne klonimo duhom. Pozitivno iz cijele ove situacije, vjerojatno je svima nama vrijeme koje danas provodimo sa svojim obiteljima. Nismo puno puta imali baš tu beneficiju živjeti 24 sata s obitelji, zastati, promisliti i odmoriti.
Vjerujem i iskreno se nadam kako ova situacija neće potrajati dugo. Nadam se da ćemo i ovog puta prebroditi sve ove nedaće koje su nas snašle. Također, iskreno se i nadam da nas ova situacija neće obeshrabriti niti ostaviti veće i dublje ožiljke na našim životima.
U nedostatku badmintonskih aktivnosti, želio bih cijeloj badmintonskoj zajednici u nekoliko rečenica sažeti ono malo zbivanja, koja se događaju u sjeni kada su svijetla pozornice rezervirana za virus.
Kao što je svima poznato sva sportska natjecanja u RH su do daljnjega otkazana/odgođena.
Nacionalni savezi još uvijek dvoje hoće li se natjecanja otkazati u potpunosti ,odnosno odgoditi za drugu polovinu godine. Vjerojatno će na tu odluku utjecati mjera za sport koja će se odnositi prije svega na financijski dio prema nacionalnim savezima.
Oba naša međunarodna turnira (senior i junior) koja su se trebala održati u travnju odgođena su za drugu polovinu godine. Zatraženi su novi datumi i sada se čeka potvrda Badminton Europe. U razgovoru sa kolegama iz komisije (circuit) predloženo je da se obzirom na novonastalu situaciju dozvoli odigravanje dva turnira identičnoga ranga u istom vikendu.
ADM u Bukureštu je odgođen, baš kao i AGM u Aarhusu uz koji se trebao održati Thomas &Uber Cup. Novi termin za AGM, odnosno Thomas &Ubercup je kolovoz ukoliko nam novonastala situacija to naravno dozvoli. Situacija oko ADM u Bukureštu je trenutno nepoznata.
Vjerojatno ste svi ovih dana dobili e-mail sa upitom iz SDUŠ. Pretpostavka je da bi iz paketa pomoći za sport, jedan dio sredstva išao na pomoć klubovima, koji financiraju trenere ili sportske djelatnike iz vlastitih sredstava. Pretpostavljam, da je svaki klub taj upit dobio i od lokalne sportske zajednice, pa se nadam da su svi koji su trebali biti dio tog paketa na vrijeme uključeni.
UO ovih dana nije bio previše aktivan zbog novonastale situacije koja je praktično ugasila sve aktivnosti uz sport i oko njega. Jedine aktivnosti bile su vezane za pisanje projekata prema mogućim sponzorima, iako su svi projekti u ovom trenutku upitni jer osim države i lokalnih zajednica, gotovo svi režu troškove u korist ekonomskog oporavka.
Vjerujem da ćemo iz ovoga izaći jači i složniji.
Nadam se boljim vijestima i nastavku sezone kako u sportskom, tako i u ekonomskom smislu.
Sportski pozdrav
Predsjednik HBS-a
Ratko Galjer
Dinata srebrni u singlu i brončani u paru sa Špoljarcem u Meksiku
Studeni 27, 2023Hrvatska kadetska reprezentacija 8. na Nation to Nation turniru
Studeni 26, 2023Žurna odluka predsjednika Galjera - licenciranje dvorane u Bjelovaru
Studeni 17, 2023Pretplatom na novosti ostajete informirani o svim vijestima.
Trg Krešimira Ćosića 11, 10000 Zagreb
crobad@cba.hr
Predsjednik Saveza - Ratko Galjer
Glavni tajnik Saveza - Maja Capuder
Telefon: +385 1 3091 610
Mobitel: +385 91 5210 334
2023 © Sva prava zadržana.
HRVATSKI BADMINTONSKI SAVEZ
Politika privatnosti | Uvjeti korištenja | Politika kolačića