27.11.2017

EPMJ 2017. - Sadaić u parskom četvrtfinalu

Prag - Inga Sadaić izborila je četvrtfinale Europskog prvenstva do 17 godina u konkurenciji ženskih parova! Ona je s partnericom Marijom Sudimac (Srbija) slavila u oba današnja meča, čime su cure ostvarile plasman među osam najboljih parova Europe! Izvješćuje izbornik mlađih juniora Neven Rihtar.

Nakon što su bile slobodne prvo kolo kao treće nositeljice turnira, Inga i Marija su u dva gema slavile protiv Ruskinja Asfandiarove i Kozireve. Bilo je 21:14, 21:10 za hrvatsko-srpsku kombijaciju. Nakon toga su u uzbudljivom meču pokazale bolje živce i više smirenosti u završnici gemova protiv Rumunjki Lungu i Luize. Bilo je 21:18, 21:18.

Za medalju na Europskom prvenstvu Inga i Marija morat će pobijediti odličnu švedsku kombinaciju Urell-Wang, koja je u osmini finala bez ikakvih problema slavila protiv Engleskinja Harris i Warner. Meč je na rasporedu u utorak, ne prije 11.15 na 3. terenu.