Europska prvenstva i kupovi

 


DOSADAŠNJI NASTUPI NA EVROPSKOM KUPU

- najbolji dosadašnji plasmani hrvatskih seniora i juniora u Evropskome kupu, od 2004. godine



DOSADAŠNJI NASTUPI NA EVROPSKIM PRVENSTVIMA
(sve konkurencije i dobne skupine)


Evropsko prvenstvo 2016.

La Roche sur Yon, Francuska, 26. IV. - 1. V.
Igor Čimbur, Zvonimir Đurkinjak, Zvonimir Hoelbling, Staša Poznanović, Dorotea Sutara;
izbornik Silvio Jurčić.
M (48): Đurkinjak - III. kolo
Ž (47): Sutara - I. kolo
MM (32): Đurkinjak-Hoelbling - II. kolo
ŽŽ (30):
MŽ (32): Čimbur-Poznanović - bb

Evropsko prvenstvo mlađih juniora 2016.
Lubin, Poljska, 17.-27. III.
Ekipni dio:
M: Dorian Cvijanović, Luka Ban, Josip Meglić, Luka Grubić;
Ž: Inga Sadaić, Lucija Trgovac, Mia Čerjan, Doroteja Brkić;
izbornik Ratko Galjer.
Rezultati (skupina): Njemačka 0:5, Poljska 0:5, Cipar 5:0.
Poredak (33 ekipe): 17-24. mjesto
Pojedinačni dio:
M (81):  III. kolo - L. Ban, II. kolo - Cvijanović
Ž (80): II. kolo - I. Sadaić, L. Trgovac
MM (61): II. kolo - Ban-Meglić, I. kolo - Cvijanović-Grubić
ŽŽ (65): I. kolo - Sadaić-Trgovac, Čerjan-Brkić
MŽ (76): II. kolo - Meglić-Brkić, Čerjan-Grubić.

Evropsko kadetsko prvenstvo 2016. 
Kazan, Rusija, 19-21. II.
M: Luka Ban, Josip Meglić
Ž: Inga Sadaić
Izbornica Lidija Petrinović
M (51 sudionik): Luka Ban - III. kolo
Ž (59): Inga Sadaić - I. kolo
MM (20): Ban-Meglić - II. kolo
MŽ (43): Meglić-Sadaić - II. kolo

Evropsko ekipno prvenstvo 2016. - muški
Kazan, Rusija, 
M: Zvonimir Đurkinjak, Zvonimir Hoelbling, Igor Čimbur, Filip Špoljarec, Josip Uglešić.
Izbornik Silvio Jurčić
Rezultati (skupina): Finska 3:2, Danska 0:5, Turska 3:2.
Plasman: 2. mjesto u skupini (ukupno 9/12. mjesto od 26 ekipa).

Evropsko juniorsko prvenstvo 2015.
Lubin, Poljska, 26. III. - 4. IV.
M: Dominik Doko, Borna Drvodelić, Fran Galjer, Filip Jagar;
Ž: Dora Drvodelić, Katarina Galenić, Maja Pavlinić, Dorotea Sutara.
Izbornik Ratko Galjer, pomoćnik Igor Čimbur.
- ekipni dio
skupina II (4 ekipe): Švedska 1:4; Engleska 1:4, Austrija 2:3. 
Poredak (34 ekipe): 25-34. mjesto
- pojedinačni dio
M (128): Galjer - II. kolo; Drvodelić - I. kolo
Ž (128): Pavlinić, Sutara - II. kolo
MM (64): Doko-Jagar - II. kolo; Drvodelić-Galjer - I. kolo
ŽŽ (64): Galenić-Pavlinić - četvrtfinale; Drvodelić-Sutara - I. kolo
MŽ (128): Galjer-Galenić, Doko-Pavlinić - I. kolo.

Evropsko prvenstvo mješovitih ekipa 2014. - kvalifikacijska skupina V
Reykjavik, 7-9. XI.
M: Zvonimir Đurkinjak, Zvonimir Hoelbling, Filip Špoljarec;
Ž: Katarina Galenić, Maja Pavlinić, Staša Poznanović. 
Vođa ekipe Zvonimir Hoelbling.
Rezultati: Island 4:1, Turska 2:3, Španjolska 1:4.
Poredak (4 ekipe): 3

Evropsko prvenstvo 2014.
Kazan, Rusija, 23-27. IV.
Zvonimir Đurkinjak, Maja Pavlinić, Staša Poznanović
M (64) - Đurkinjak - I. kolo;
Ž (64) - Pavlinić - II. kolo;
MŽ (32) - Đurkinjak-Poznanović - II. kolo.

Evropsko prvenstvo mlađih juniora 2014.
Ankara, Turska, 15-23. ožujka
Izbornik Ratko Galjer, pomoćnik Igor Čimbur
M: Dominik Doko, Borna Drvodelić, Fran Galjer,
Ž: Dora Drvodelić, Katarina Galenić, Ivona Kozak, Maja Pavlinić.
Rezultati (skupina): Škotska 2:3, Francuska 2:3, Nizozemska 4:1, Finska 2:3.
Poredak (31 ekipa): 5. mjesto u skupini (29-31. mjesto).
- pojedinačno -
M (128): Galjer - III. kolo; Drvodelić - II. kolo;
Ž (128): Pavlinić - četvrtfinale; Galenić - IV. kolo;
MM (64): Doko-Drvodelić - II. kolo;
ŽŽ (64): Galenić-Pavlinić - I. mjesto; Drvodelić-Kozak - I. kolo;
MŽ (128): Galjer-Drvodelić - III. kolo, Doko-Kozak - III. kolo.

Evropsko juniorsko prvenstvo 2013.
Ankara, Turska, 22-31. ožujka
- mješovite ekipe - izbornik Ratko Galjer
M: Matija Kraljić, Filip Špoljarec, Ivan Tucaković;
Ž: Katarina Galenić, Dorotea Sutara, Maja Pavlinić, Lucija Vlah.
Rezultati (skupina): Engleska 0:5, Švedska 2:3; Island 5:0.
Poredak (30 ekipa): 3. mjesto u skupini - 15-22. mjesto.
- pojedinačno:
M (128): Špoljarec - III. kolo, Tucaković - II. kolo
Ž (128): Pavlinić - 1/8 finala, Sutara - II. kolo;
MM (64): Špoljarec-Tucaković - II. kolo:
ŽŽ (64): Sutara-Pavlinić i Galenić-Vlah - II. kolo;
MŽ (128): Špoljarec-Vlah i Kraljić-Pavlinić - II. kolo.

Evropsko veteransko prvenstvo 2012.

Sofija, Bugarska, 17-22. rujna
MM: Duspara, Goenem (Turska) - I. kolo;
- 40+
M: Sandi Šaban; Dalibor Duspara - I. kolo; Dražen Zver - II. kolo;
MM: Šaban, Zver - I. kolo

Evropsko prvenstvo 2012.
Karlskrona, Švedska, 16-21. travnja
M (64) - Josip Uglešić - I. kolo
MŽ (64) - Zvonimir Đurkinjak - Staša Poznanović - 1/32

Evropsko prvenstvo muških i ženskih ekipa 2012.
Amsterdam, Nizozemska, 14-19. veljače, izbornik Silvio Jurčić
M (30 ekipa): Zvonimir Đurkinjak, Zvonimir Hoelbling, Luka Zdenjak, Igor Čimbur i Josip Uglešić;
Hrvatska - Italija 2:3, Hrvatska - Francuska 0:5, Hrvatska - Estonija 3:2.
Plasman: 17-24. mjesto.
Ž (29 ekipa): Lucija Vlah, Katarina Galenić, Maja Pavlinić, Dorotea Sutara.
Hrvatska - Ukrajina 0:5, Hrvatska - Češka 0:5, Hrvatska - Litva 2:3.
Plasman: 25-29. mjesto.

Evropsko prvenstvo mlađih juniora 2011.

Caldas da Rainha, Portugal, 19-27. studenoga
- mješovite ekipe:
M Borna Drvodelić, Fran Galjer, Ivor Ilić, Matija Kraljić;
Ž: Dora Dragčević, Katarina Galenić, Maja Pavlinić, Dorotea Sutara.
Izbornica Lidija Petrinović Zekan.
Rezultati:
Hrvatska - Španjolska 0:5, Hrvatska - Belgija 0:5, Hrvatska - Norveška 3:2.
Plasman: 15.-21. mjesto od 28.
- pojedinačni dio, plasmani:
M: Kraljić - I. kolo
Ž: Sutara - II. kolo
MM:  -
ŽŽ:  Dragčević-Galenić III. kolo, Pavlinić-Sutara II. kolo
MŽ: Kraljić-Pavlinić - I. kolo

Evropsko juniorsko prvenstvo 2011.
Vantaa, Finska, 15-24. travnja
- pojedinačno
M (ždrijeb 128):
Josip Uglešić - 1/64
- mješovite ekipe
M: Josip Uglešić, Ivan Tucaković, Filip Špoljarec, Dasen Jardas;
Ž: Lucija Vlah, Katarina Jagodić, Martina Skorup, Dorotea Sutara.
Izbornica juniora Lidija Petrinović Zekan.
Rezultati:
Hrvatska - Rumunjska 3:2
Hrvatska - Cipar 4:1
Hrvatska - Engleska 0:5
2. mjesto u skupini od četiri.

Evropsko prvenstvo mješovitih ekipa 2011.

Amsterdam, Nizozemska, 15-20. veljače. Izbornik Silvio Jurčić, sastav:
M: Zvonimir Đurkinjak, Zvonimir Hoelbling, Luka Zdenjak;
Ž: Staša Poznanović, Maja Šavor, Andrea Žvorc.
Hrvatska - Bjelorusija 4:1
Hrvatska - Portugal 2:3
Hrvatska - Poljska 2:3
2. mjesto u skupini

Evropsko prvenstvo muških i ženskih ekipa 2010.

Varšava, Poljska, 16-21. veljače. Izbornik Silvio Jurčić, sastav:
M: Luka Zdenjak, Zvonimir Hoelbling, Zvonimir Đurkinjak, Igor Čimbur;
Ž: Andrea Žvorc, Petra Petranović, Staša Poznanović, Matea Čiča.
Rezultati:
M: Hrvatska - Mađarska 5:0; Hrvatska - Island 3:2, Hrvatska - Danska 0:5, Hrvatska - Finska 1:4  - 3. mjesto u skupini od pet;
Ž: Hrvatska - Engleska 0:5; Hrvatska - Rusija 0:5; Hrvatska - Portugal 2:3 - 4. mjesto u skupini od četiri.

Evropsko prvenstvo mlađih juniora 2009.
Medvode, Slovenija, 7- 16. studenoga
- mješovite ekipe:
M Ivan Tucaković, Matija Hranilović, Dasen Jardas, Dorian Žitnik:
Ž: Katarina Jagodić, Iva Skorup, Tena Tucaković i Lucija Vlah.
Izbornica Lidija Petrinović Zekan.
Plasman 17.-24. mjesto od 32.
Rezultati:
- pojedinačni dio (prvi puta na EP), plasmani:
M:
Ž:
MM: Hranilović-Žitnik; Jardas-Tucaković  - II. kolo
ŽŽ: Jagodić-Skorup - II. kolo
MŽ: Žitnik-Vlah - III. kolo

Evropsko juniorsko prvenstvo 2009.
Milano, Italija, 7-12. travnja 2009. - rezultati
M (ždrijeb 128):
1/32 - Luka Vlahek
Ž (128):
1/64 - Petra Petranović
MM (64):
1/64 - Juraj Denžić - Josip Uglešić
ŽŽ (64):
1/64 - Iva Majstorović - Petra Petranović
MŽ (128):
1/64 - Luka Vlahek - Iva Majstorović

Evropsko prvenstvo 2008.
Herning, Danska, 16-20. travnja 2008.
M (ždrijeb 64):
1/64 - Luka Zdenjak
Ž (64):
1/64 - Petra Petranović
MM (64):
1/32 - Zvonimir Đurkinjak - Bitman (Češka)
ŽŽ (64):
1/32 - Matea Čiča - Staša Poznanović
MŽ (64):
1/64 - Zvonimir Đurkinjak - Staša Poznanović

Polonia Cup 2007. - evropsko ekipno prvenstvo mlađih juniora
Istanbul, Turska, 24-28. listopada - rezultati
Sastav:
M: Juraj Denžić, Joško Đilović, Dinko Đurđević, Luka Vlahek;
Ž: Maja Knežević, Ivana Mucko, Tina Petranović, Ivana Vico.
Izbornica podmlatka i vođa puta Lidija Petrinović-Zekan
Susreti u skupini:
Hrvatska - Mađarska 0:7
Hrvatska - Rusija 0:7
Razigravanje:
Hrvatska - Slovenija 1:4
Hrvatska - Litva 2:4
Hrvatska - Grčka 2:4
Poredak:
Hrvatska 24. od 28 sudionica.

Evropsko juniorsko prvenstvo 2007.
Saarbrűcken, Njemačka, 31. ožujka - 8. travnja
www.junior-em-saarland.de
M (ždrijeb 64):
1/32 - Igor Čimbur
Ž (64):
1/ 64 - Iva Majstorović, Petra Petranović
MM (64):
1/16 - Đurkinjak-Hőlbling
ŽŽ (64):
1/32 - Majstorović-Poznanović
MŽ (64):
1/16 - Đurkinjak-Poznanović
1/64 - Hőlbling-Petranović

Helvetia Cup 2007.- evropsko ekipno prvenstvo B-skupine
Rejkayavik, Island, 17-21. siječnja. Sastav:
M: Neven Rihtar, Luka Zdenjak;
Ž: Andrea Žvorc, Matea Čiča, Morana Esih.
Vođa puta: Janko Hranilović
Susreti u skupini:
Hrvatska - Island 1:4
Hrvatska - Portugal 1:4
Hrvatska - Italija 2:3
Razigravanje:
Hrvatska - Cipar 3:1
Hrvatska - Wales 1:3
Poredak: Hrvatska 14. od 16 sudionica.

Evropsko prvenstvo 2006.
Den Bosch, Nizozemska, 12-16. travnja - www.ec2006.nl
M (ždrijeb 64)
Neven Rihtar - 1/64
Ž (64)
Andrea Žvorc, Maja Šavor - 1/64
MM (64)
Ciganović, Rihtar - 1/64 bb
ŽŽ (64) -
Čiča-Esih 1/32 (bb)
MŽ (64)
Rihtar-Šavor - 1/64
Ciganović-Esih - 1/64 bb

Finlandia Cup 2006. - evropsko juniorsko ekipno B-prvenstvo
Prešov, Slovačka, 17-22. siječnja - www.ejtchb.sk
Sastav:
M: Igor Čimbur, Zvonimir Đurkinjak, Zvonimir Hoelbling, Luka Zdenjak.
Ž: Iva Majstorović, Petra Petranović, Staša Poznanović.
Izbornik Linus Fugl, vođa puta Mario Hadžihalilović
Susreti u skupini:
Hrvatska - Litva 4:1, Hrvatska - Latvija 5:0, Hrvatska - Mađarska 5:0, Hrvatska - Austrija 5:0;
Poredak u skupini: 1. Hrvatska 8 bodova, Austrija 6, Litva 4, Mađarska 2, Latvija 0.
Polufinale:
Hrvatska - Estonija 0:3
Za III. mjesto:
Hrvatska - Turska 1:3
Konačni poredak: Hrvatska 4. od 19 sudionica.

Polonia Cup 2005. - evropsko ekipno prvenstvo mlađih juniora
Brno, Češka, 21-25. rujna 2005.
Sastav:
M - Igor Ostojić, Igor Čimbur, Zvonimir Hoelbling, Martin Ptičar, Andrija Šarac, Leo Zdenjak;
Ž - Matea Antolić, Petra Brandt, Iva Majstorović, Petra Petranović, Tina Petranović.
Izbornik Mladen Nedov. Vođa puta Ratko Galjer, trener Linus Fugl.
Susreti u skupini:
Hrvatska - Austrija 3:4, Hrvatska – Češka 3:4, Hrvatska – Litva 6:1.
Razigravanje: Hrvatska – Irska 4:3, Hrvatska – Estonija 5:2.
Konačni poredak: Hrvatska 13. od 24 sudionice.

Evropsko juniorsko prvenstvo 2005.
Den Bosch, Nizozemska, 23.-27. ožujka
M (ždrijeb 64) - I. kolo:
Neven Rihtar - Jakačuk (Bjelorusija) 15-5 15-6
II. kolo:
Neven Rihtar - Jankov (Bugarska) 10:15, 0:15
Ž (ždrijeb 64) - I. kolo:
Andrea Žvorc - Voigt (Njemačka) 9:11, 9:11
Staša Poznanović - Barning (Nizozemska) 8:11, 1:11
MM (ždrijeb 64) - I kolo:
Đurkinjak, Zdenjak - Dančenko, Kuzevanov 15:8, 15:8
II. kolo:
Đurkinjak, Zdenjak - Must, Mengel (Estonija) 15:8, 15:13
III. kolo:
Đurkinjak, Zdenjak - Schulz, Zander (Njemačka) 6:15, 2:15
ŽŽ (ždrijeb 64) - I. kolo:
Poznanović, Šavor - Matthiesen, Ropke (Danska) 13:15, 3:15
MŽ (ždrijeb 64) - I kolo:
Rihtar, Šavor - Kowalik, Flis (Poljska) 11:15 15:2 15:10
Đurkinjak, Žvorc - Henriksen, Kruse (Danska) 2:15, 1:15
II. kolo
Rihtar, Šavor - Roffmann, Goliszewski (Njemačka) 15:4, 15:5
III. kolo
Rihtar, Šavor - Paixao, Moura (Portugal) 7:15, 15:7, 14:17


Dokumenti

nazad